Ana Sayfa / YURT HABERLERİ / Mersin müftülüğü vekaletle kurban ücretini açıkladı

Mersin müftülüğü vekaletle kurban ücretini açıkladı

Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban kesim bedeli yurt içi 1125, yurt dışı 925 TL olarak belirlerken Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte 1993 yılından bu yana Yurt içinde ve Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğudan Latin Amerika’ya, adını dahi duymadığımız birçok yoksul ülkede yaşayan muhtaçlara ulaştırılmak üzere vekaletle kurban kesim organizasyonu yaptığını hatırlatan İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi 2021 yılı vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125, yurt dışında ise 925 TL olarak belirlendiğini söyledi.

Bu yıl da “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştireceğimiz 2021 Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde ve yurt dışında 20 milyonu aşkın mazlum, mağdur, muhtaç ve sığınmacı kardeşimize halkımızın yardım elini ulaştırmayı hedefliyoruz.

“Mobil uygulamalardan da bağış yapılabilecek”

İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Türkiye Diyanet Vakfının yürütmüş olduğu çalışmalara ve vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenlerin bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabileceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

İl ve ilçe müftülükleri, Türkiye Diyanet Vakfı Şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Ayrıca mobil bağış uygulamamızdan da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Saygıdeğer Basın Mensupları;

“En büyük imkanımızın yardımlaşmak ve paylaşmak olduğunu fark ettik”

“Küresel boyutta bir salgın olan Covid-19 sebebiyle insanlık zor bir süreçten geçmektedir. Bu salgın hastalık insanlığa çok şey öğretmiştir. “En büyük zenginliğimizin birbirimizi sahiplenmek olduğunu daha iyi anlama noktasına gelmiş durumdayız”.

“Milletimizin Türkiye Diyanet Vakfımıza olan güveni her geçen gün artmaktadır”

Geçtiğimiz yıl Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen 557 bin 311 hisse kurban; yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 430 kesim noktasında; yurt dışında ise 74 ülkenin 308 bölgesinde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını kaydetti.  Bu bağlamda, Mersin il genelinde de 2020 yılında 6259 hisse kurban bağışı yapılmış olup,  2021 yılında iki katına çıkarılması hedeflenmektedir.

“Vakfımız; milletimizin kurban vekaletlerini emanete riayet şiarıyla yerine getirmektedir”

TDV’nin kurban vekaletlerini, emanet bilinciyle ve büyük bir hassasiyetle yürüttüğünü vurgulayan Müftü Dr. Kondi, “Vakfımız; milletimizin kurban vekaletlerini tam bir titizlik ve şeffaflıkla, “dinimizin esaslarına uygun olarak, güven ve emanete riayet” şiarıyla yerine getirmektedir. Kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığımızda görev yapan hocalarımızla, vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir”.

Vekalet Yoluyla kesilen kurbanların hiçbir uzvu zayi olmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İl Müftüsü Dr. Kondi, Emanet alınan kurbanlar; yurt içinde ihtiyaç sahiplerine,  mülteci kardeşlerimize Kur’an kurslarımızda ve öğrenci yurtlarımızda kalan öğrencilere ve muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır.  Yurt dışında ise yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu Afrika’dan, Orta Asya’ya, Balkanlar’dan, Kafkasya’dan Uzak Doğu ve Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize ve muhtaç insanlara ulaştırılmaktadır.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

AHMET YILDIZ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURU YAPTI

Yıllardır chp içinde siyaset yapan Ahmet Yıldız,Yenişehir belediyesi meclis üyesi aday adayı oldu. Kalabalık bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir