Ana Sayfa / Manşet / Mersin Kadın Platformu bileşenleri, seçimlere ilişkin açıklama yapıp tavrını belli etti

Mersin Kadın Platformu bileşenleri, seçimlere ilişkin açıklama yapıp tavrını belli etti

Mersin Kadın Platformu bileşenleri, Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde “Kazanılmış haklarımıza saldıran kadın düşmanı ittifaka oy yok” sloganıyla yaşam zinciri eylemi düzenledi.

 

Pozcuda bir mağaza önünde buluşan Kadınlar etkinlikte mor bir kurdeleye “Konca Kuriş’i katleden Hizbullah’a isyan var”, “Kadınlar Erdoğan’ı gönderecek”, “İstanbul Sözleşmesini kaldıran kadın düşmanı ittifaka oy yok”, “Kadın düşmanı faşist iktidarı kadınlar gönderecek” yazılı dövizler astı.

Mersin Kadın Platformu adına açıklama yapan Şilan Ekinci, “Herkes 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimin demokratik ve şeffaf bir seçim olmadığının farkında. Yalan, dolan, hile ve hırsızlık ile halkın iradesi gasp edilmeye çalışıldı. Ancak tüm hile ve usulsüzlüklere rağmen, devletin tüm imkanlarını kendilerinde toplamalarına rağmen AKP-MHP faşist ittifakının oyları düştü ve ilk turu kazanamadılar” dedi.

Yeniden Refah Partisi, Hizbullahçı HÜDA-PAR gibipartileri meclise taşıyarak kadın düşmanlığını pekiştiren AKP-MHP iktidarına ikinci turda kaybettirmeye kararlı olduklarını belirten Ekinci,  “Meclisteki ve sokaktaki tehlikenin farkındayız, birlikte mücadeleye hazırız. Bizleri makbul kadınlığa sıkıştırmak, her gün kutsadıkları şiddet dolu aile kurumuna hapsetmek istiyorlar.

Bunu da kendisinden boşanmak isteyen, ilişki teklifini reddeden kadınları katleden erkeklere verdikleri iyi hal ve haksız tahrik indirimleriyle bizlere gözdağı vererek yapmaya çalışıyorlar.

Sokağa çıktığımızda güvensiz hissetmediğimiz, her an öldürülme korkusu yaşamadığımız bir yaşamı kurmak için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Yaşamlarımızı birkaç erkeğin alacağı kadın düşmanı kararlara bırakmıyoruz” diye konuştu .

Eğitim hakkımızı gasp eden, kadınları derin bir yoksulluğa terk eden, üniversitelerde tacizi, şiddeti normalleştirmeye çalışan AKP-MHP faşist iktidarını göndermek zorundayız” ifadesini kullanan Şilan Ekinci,

“Tüm eşitsiz koşullara rağmen irademiz, öfkemiz, direncimiz var. Biz kadınlar en zor anlarda bile hayatımıza, haklarımıza, özgürlüğümüze sahip çıkmayı başardık; karanlığa karşı umut olduk, kazandık.

Bu faşist gidişatı engellemek için, kadın düşmanlarının, halk düşmanlarını saltanatını yıkmak için tüm kadınlara sesleniyoruz.

Sandığa git, Erdoğan’ı gönder. Sandıklarda müşahit olalım, oylarımıza, hayatımıza, geleceğimize birlikte sahip çıkalım.

Biz kadınlar buradayızç Umudumuz örgütlü sosyalist feminist mücadelemizde.

Her zaman olduğumuz gibi, bundan sonra da haklarımız için mücadele etmeye, birbirimize sahip çıkmaya ve sokaklarda sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.” diye belirtti. 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir