Ana Sayfa / KADIN / Mersin Kadın Gücü’nden kadınlar için mücadele etme kararı

Mersin Kadın Gücü’nden kadınlar için mücadele etme kararı

Mersin Kadın Gücü üyesi çok sayıda kadın CHP 27 ve 29 dönem PM üyesi ve Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü Cavidan Demirağ, önderliğinde bir araya geldi. Demirağ, kadınların siyasette aktif yer alması için mücadele edeceklerini belirten Demirağ, kadının üretimde, istihdamda ve siyasette etkin olması için mücadele edeceklerini söyledi.

Siyaset başta olmak üzere kadının güçlenmesine dönük çalışmalar yapmak üzere kurulan ve kısa süre içerisinde bir kadın sivil toplum hareketi haline gelen Mersin Kadın Gücü, pandeminin azalmasıyla yüz yüze buluşmasını gerçekleştirdi.

Sivil toplum, iş, siyaset ve birçok alanda görevleri olan Mersin Kadın Gücü üyesi kadınlar bir parkta buluştular. Buluşmada çay ve pasta ikramı yapılırken, kadınlar Mersin ve birçok konuda ortak kararlar aldılar.

Etkinlikte konuşan CHP 27 ve 29 dönem PM üyesi ve Mersin Kadın Gücü grubu sözcüsü Cavidan Demirağ, Pandemi nedeniyle bir araya gelemediklerini belirterek, şöyle devam etti” Pandemi koşulları bundan sonra el verirse her Çarşamba bir bölgede bir araya geleceğiz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Pandemi koşullarına dikkat ederek bugün bir araya geliyoruz. Mersin Kadın Gücü olarak 3 yıl önce kurulmuştuk. Siyasette kadının önemine çok önem veriyoruz. Kadınların siyasette yer almalarını çok destekliyoruz ve bunun için ne gerekirse yapacağız. Siyasette aday belirlemede belirleyici güç olamadığımız için en pratik olanı seçtik. Yani kadın muhtar adaylarımızı destekledik. O zaman kadın muhtar adaylarımızı desteklemiştik. Seçilmeleri için sahada çok çalıştık. Seçildikten sonra da onları destekledik. Sonra birden erken seçim oldu. Genel seçimlerde Milletvekilliği Adaylığım olmuştu. Sonra yerel seçimler oldu. Ve daha sonra malum pandemiden dolayı bir araya gelemedik. Bizim grubumuz kadınlara çok önem veriyor. Kadına yönelik şiddet ve kadın istihdamı konusunda çalışmalarımız oldu ve daha da olacaktır. Kadın girişimci biri olarak kadın girişimcileri destekleyeceğiz. Kadının üretimde istihdamda olmasını sağlayacağız.”

Demirağ’ın ardından diğer kadınlarda görüşlerini belirttiler. Konuşmaların ardından kadınlar toplu hatıra fotoğrafıyla etkinliklerini sonlandırdılar.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Herkesimin oyunu alabilecek İş İnsanı İsa Çani, Toroslar Belediye Başkan A.Adayı oldu

Haber-Hikmet Durgun Mersin’in sevilen isimlerinden olan ve herkesimin oyunu alabilecek isim olan İş insanı İsa ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir