Ana Sayfa / Manşet / MAGİİD’den deprem bölgesine yardım

MAGİİD’den deprem bölgesine yardım

MAGİİD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Aktaş, küçük biri kar tanesi gibi başlayan kampanyanın, dost, arkadaş, adını dahi bilmedikleri bir sürü yardımsever sayesinde koca bir çığa dönüştüğünü söyledi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aktaş, şunları kaydetti:  “İlk olarak yaşanan deprem felaketi nedeniyle öncelikle kayıp yaşayanlara baş sağlığı, yaralıları olanlara da acil şifalar diliyoruz.  Bizler Mersin’de ikamet eden girişimci iş insanları olarak böyle bir felaket karşısında duyarsız kalamayacağımızı düşünerek depremin ilk gününden itibaren bir Yardım Kampanyası organize ettik. Küçük bir kar tanesi gibi başlayan kampanya dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve adını dahi bilmediğimiz bir sürü yardımsever sayesinde koca bir çığa döndü.

YARDIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İlk günden bu yana deprem bölgesi olan Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Malatya’da doğrudan depremzedelere yönelik yardımlarda bulunduk. Bu kapsamda toplamda 25 tır deprem bölgesine insani yardım malzemesi ulaştırdık. 10 minivan araçla yerinde yardım çalışmalarına destek sağladık. Ayni yardımın yanı sıra 2 milyon lira nakdi destekle malzeme tedariki sağladık. Hatay’da mobil mutfak kurarak 3 öğün sıcak yemek dağıtımı sağladık. Yine Hatay’da 4 ayrı noktaya mobil tuvaletler yerleştirdik. Mersin’de gelen depremzede ailelerimize konaklama, gıda desteği, kıyafet, hijyen paketleri, bebek ve çocuk yardımları gibi yerinde yardım desteği sağladık. Yine Mersin’deki misafirlerimizin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için yemek dağıtım noktaları kurarak, 3 öğün sıcak yemek dağıtımı yaptık. Mersin’de ve deprem bölgelerinde belediyeler ve STK’lar ile iş birliği yaparak gıda, çocuk bezi ve hijyen malzemeleri yardımında bulunduk. Kızılay ile işbirliği yaparak yurtdışından gelen tırlarımızı yönlendirdik. Halen büyük bir depoda malzeme tedariki devam etmekle beraber Mersin’e gelen misafirlerimize yerinde Yardım çalışmaları devam etmektedir. Ülkemizin böyle bir felaketi bir daha yaşamaması temennisiyle birlikte bu çalışmada kıyısından, köşesinden tutup bize destek olan başta MAGİİD Üyeleri olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Yenişehir Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinlikleriyle farkındalık yaratacak

Mersin Yenişehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincini artırmak ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir