Ana Sayfa / Manşet / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mersin’de esnafı ziyaret etti, esnaf yüksek elektrik faturalarından sitem etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mersin’de esnafı ziyaret etti, esnaf yüksek elektrik faturalarından sitem etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin programı kapsamında sabah saatlerinde Mersin’in Erdemli ilçesinde esnafın içinde bulunduğu durumu, esnafın sıkıntı çektiği durumları yerinde izlemek amacıyla esnaf ziyaretinde bulundu. Programı kapsamında daha sonra Mersin merkez ve Tarsus ilçelerinde esnaf ziyaretine devam eden Akşener’e, esnaf; ‘geçinemiyoruz’ diye isyan etti. Esnaf ve vatandaş ekonominin çok kötü gittiğini ve elektrik faturalarının çok yüksek gelmesinden sitem etti.

Erdemli’de toplanan halka hitap eden Meral Akşener, esnafın derdini dinledikten sonra, kalabalığa seslenerek, “Bütün bunlar milletin sesi. Bu milletin sesi duyuluncaya kadar, bu milletin sesini ağalar duyuncaya kadar gezmeye devam. Erdemli’den başlayarak Mersin’in tümünün en iyi şekilde hizmet alması için iktidar olduğumuzda Mersin’in bize emanet olduğunu söylemek için buradayım. Bütün bunların giderilmesinin yolu haksızlığın, hukuksuzluğun, kul hakkının gitmesidir. Sarayda sefa sürenler, 11 maaş alanlar buraya gelip burayı duyamazsınız. Sonra da “Geziyor geziyor o insanların hepsi tiyatro” dersiniz. Gelin görün bakayım burada tiyatro mu var? Gördüm ki Mersin sahipsiz, bundan sonra ele ele vereceğiz ve Mersin’i Türkiye’nin en iyi ekonomiye sahip, en iyi eğitime sahip, en iyi istihdama sahip il haline getireceğiz. Limonun dökülmesi ayıptır, günahtır. 100 kilo limonla 1 çuval gübre alınması ayıptır, günahtır. Şaka gibi bir Tarım Bakanı var. Almanya, Hollanda, Fransa çitçisi kazanıyor. Sayın Bakan’ın çok ahbap olduğu Kanada çiftçisi de kazanıyor. Peki siz neden böyle oluyorsunuz. Çünkü burayla alakaları yok. Onun için şuculuğu-buculuğu bir kenara koyup burayı gelmeyeni, sizi dinlemeyeni cezalandıracaksınız” ifadelerini kullandı.

“ESNAF, PERİŞAN”

İşsizlikle ilgili olarak dert yanan halka Akşener, şöyle konuştu “Sizin çocuklarınız evde otururken 10-11 maaş alan danışmaların varlığı hak değildir; haramdır, kul hakkıdır. Bunların konuşulmaması için bizi birbirimizle dövüştürmeye kalktılar. Ben iki yıldır buna ‘hayır’ diyorum. Esnaf gezme sebebim şu; esnaf aynı zamanda bu ülkenin, ekonomisinin bel kemiğidir. Sanayicinin ürettiğini esnaf satmasa o işçi, o sanayici nasıl para kazanır, nasıl üretim, nasıl istihdam yaratılır? Dolayısıyla esnafın varlığı Türk ekonomisinin bel kemiğidir” dedi. Daha sonra çiftçilerin üretim yapamadıklarını belirten Akşener, “Çiftçiler, ‘10 kilo limon, 1 kilo mazot; 100 kilo limon 1 çuval gübre’ diyor. Bu hak mıdır? Bu insanları açlığa mahkum etmek hak mıdır? Bölünmeye devam edersek, sizin gerçek derdinizin konuşulmasını engelleyenlerin yolundan yürürsek işte 100 kilo limonla bir süre sonra 1 çuval gübre alamazsınız”.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir