Ana Sayfa / Manşet / HDP Genel Merkezi önünde gerginlik

HDP Genel Merkezi önünde gerginlik

İzmir HDP il binasında katledilen Deniz Poyraz’ın öldürülmesi sırasında gözcülük yaptığı iddia edilen Mehmet Laçin, HDP Genel Merkezi önüne geldi. Çocuğunun PKK’ya katıldığını öne sürerek burada çadır kurarak beklemek isteyen Laçin’e HDP’liler tepki gösterdi. Polisin de güvenlik önlemleri aldığı HDP Genel Merkezi önünde gerginlik yaşandı.

HDP’lilerin Laçin’in, 17 Haziran günü HDP İzmir İl Binası’na saldırı düzenleyen ve Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’e “gözcülük yaptığını” ileri sürdü.

“KATLİAM GÖZCÜSÜNÜ GENEL MERKEZİN ÖNÜNE GETİREN POLİSE KARŞI EYLEMDEYİZ”

HDP’li vekiller genel merkezleri önündeki gerginliği protesto ederken, “katil defol” sloganı atıldı.

HDP Genel Merkez binasına Deniz Poyraz’ın fotoğrafının yer aldığı pankart asıldı. HDP dün yaptığı yazılı açıklamada ise şunları belirtti:

“İki yılı aşkın bir süredir iktidarın kirli propagandası ve emniyetin desteği ile parti binalarımızın önünde provokasyonların geliştirilmek istendiği bilinmektedir. Bu provokasyonlardan biri de İzmir’de parti üyemiz Deniz Poyraz’ın katledilmesine giden süreci tetikledi. Toplumsal meşruiyetini kaybeden iktidar bünyesindeki güç odakları, insanları manipüle etmekte ve partimize saldırı zemini hazırlamaktadır. Bizler bu provokasyonları sadece partimize dönük değil bir bütün olarak demokrasiye karşı yapılan saldırılar olarak tanımlamaktayız.

“SORUMLULARI GİZLİYOR”

Partimizin sahip olduğu güçle mücadele edemeyen iktidar gerçekle alakası olmayan gündemler yaratmakta ve kendi sorumluluklarını gizlemeye çalışmaktadır. İzmir İl Binamız önünde provokatör olarak bulundurulan ve Deniz Poyraz arkadaşımızın katledilmesinde gözcülük yaptığı iddia edilen bir şahsı şimdi de Genel Merkezimiz önüne yönlendirenler daha büyük kumpaslar peşindedir. Partimize karşı saldırıları geliştiren AKP-MHP ittifakı bilmelidir ki, emniyetin desteği ile organize edilen ve Genel Merkezimiz önünde kurulması planlanan kumpas çadırına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Partimize yönelik saldırılar, Türkiye demokratik mücadelesini hedef almaktadır. Demokrasi ve barışı savunmak için tüm halklarımızı ve partililerimizi bu kirli tezgahın önünde durmaya ve HDP’yi daha güçlü savunmaya çağırıyoruz.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Gezici Kütüphane her yerde

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gezici Kütüphane otobüsü ‘Kitobüs’ ile ilçe ilçe gezerek ilkokul öğrencileri ile buluşuyor. Çocuklara okuma alışkanlığı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir