Ana Sayfa / Manşet / EFSUS ET Lokantası, Sevgililer Günü’nü kutladı; Sevgiyle hizmet ediyoruz

EFSUS ET Lokantası, Sevgililer Günü’nü kutladı; Sevgiyle hizmet ediyoruz

Mersin’de faaliyet gösteren EFSUS ET Lokantası 14 Şubat Sevgililer Gününü yayınladığı bir mesaj ile kutladı. Efsus, mesajında “Sevmek, sevilmek gibi hislerin günlerle sınırlanamayacak kadar özel duygular olduğunu söyleyen , hoşgörünün ve güler yüzün yüzlerde ve gönüllerde her zaman olması gerektiğini söyledi ve sevgiyi ömrüne katık eden herkesin sevgililer gününü kutlarız.” dedi.

Mersin’de Kelle Paça başta olmak üzere birçok yemek çeşidiyle marka olan EFSUS ET Lokantası, 14 Şubat Sevgililer Günü kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sevmeyi, sevilmeyi, aşkı, hoşgörüyü en güzel tarif eden kuşkusuz bu duyguyu en yoğun yaşayıp kelimelere döken şairler ve halk ozanlarıdır. Yunus Emre’nin; “Maharet güzeli görebilmektir, sevmenin sırrına erebilmektir, cihan alem herkes bilsin ki en büyük ibadet sevebilmektir.” Mevlana’nın; “Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.” Nazım Hikmet’in de “Seviyorum seni, ekmeği tuza banıp yer gibi, geceleyin ateşler içinde uyanarak ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi” dizeleri bunlardan sadece birkaçı olsa da bizlere sevginin gücünü ve aslında birçok sorunun da çaresinin sevgi olduğunu anlatır. Sevgi ve hoşgörü dilinin barışa, kardeşliğe, farklılıklarımızla bir arada mutlu mesut yaşamaya açılan kapı olduğunu düşünürsek bugün yaşadığımız birçok sorunun sevgisizlikten ve sevgiyi unutan yöneticilerden kaynaklandığını anlayabiliriz. İnsanlar yaşamlarının her evresinde sevgiye ihtiyaç duyarlar. Bir bebeğin ağladığında annesine, sınırda vatan nöbeti tutan askerin yârine, gurbetteki bir insanın sılaya, hiç görmese de yaptıklarıyla bir milletin kaderini değiştiren Atatürk’ümüze duyulan da sevgidir. 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tüm yıla yayarak, sevginin, hoşgörünün, güler yüzün mutluluk, umutla tüm dünyayı sardığı, barış ve kardeşliğin de gücüyle yüzlerin hep güldüğü, doğaya ve doğa üzerinde yaşayan bütün canlılara sahip çıktığımız yarınlar diliyor, Sevgililer Günü’nüzü kutluyoruz”

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir