Ana Sayfa / Manşet / CHP Mersin Milletvekili aday adayı İsa Çani: Ana konteyner limanı yatırımını Mersin’e kazandıracağız

CHP Mersin Milletvekili aday adayı İsa Çani: Ana konteyner limanı yatırımını Mersin’e kazandıracağız

CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olan İsa Çani, ülke kaynaklarının adaletli kullanılması, israf edilmemesi durumunda çok önemli yatırımlar yapılabileceğini belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer bir şehrin kaynaklarının adaletli şekilde, israf edilmeden nasıl kullanıldığını gösteriyor. Bunu genele yaymamız lazım. Ben bu nedenle yola çıktım. Mersin milletvekili olursam Mersin iş dünyasını en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum” dedi. Çani, CHP iktidarında en büyük projelerinin ana konteyner limanı yatırımını Mersin’e kazandırmak olacağını söyledi.

Uzun yıllar Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kademelerinde görev alan iş insanı İsa Çani, Cumhuriyet Halk Partisinden Mersin Milletvekili aday adaylığını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti.

İsa Çani, Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden başkan Kaya Tepe ve gazetecilerle aday adaylığı süreci üzerine sohbet etti, Mersin için projelerini anlattı.

Çani, “Bu seçim çok farklı bir seçim olacak. Sosyoekonomik açıdan ülkemizin ne durumda olduğunu bir iş insanı olarak çok iyi biliyorum. Eğitim, sağlık, ekonomi açısından çok zor günler geçirdiğimizi hep birlikte görüyoruz. Bir iş insanı olarak kentimizin, ülkemizin, özellikle de iş dünyasının sorunlarını çok iyi biliyorum. MTSO’da uzun süre yöneticilik yaptım. Bütün sektörlerin sorunlarını senelerce inceledim, üzerinde durdum. Şimdi bu birikimimle milletvekili aday adayı oldum. Sorunları bilmek yeterli değil, çözümlerini bilmek de önemli. Çözüm sunacak, Mersin’deki tüm sektörlerin önünü açacak projelerimiz hazır” dedi.

Mersin’in AKP hükümeti tarafından adeta cezalandırıldığını ifade eden Çani, “Mersin’e hak ettiği yatırımlar gelmiyor. Özellikle ana konteyner limanı Mersin’e yapılacak ciddi bir yatırımdı. Gayri Safi Milli Hasıladan aldığımız payı en az ikiye katlayacak bir yatırım. Ama yıllardır, ihtiyaç olmasına rağmen bu yatırımı buraya çekemiyoruz. CHP iktidarında ana konteyner limanını Mersin’e kazandırmak en önemli projelerimizden biri olacak” ifadelerini kullandı.

 

“ÜLKE KAYNAKLARI EMİN ELLERE TESLİM EDİLMELİ”

Ülke kaynaklarının adeta yağmalandığını vurgulayan İsa Çani sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke kaynaklarının yönetiminin adaletli, israfın olmadığı bir yönetime geçmesi lazım. CHP ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkenin kaynaklarını en doğru, adaletli şekilde kullanacak doğru isimler. Bu nedenle yola çıktım. Bunun en güzel örneği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’dir. Önceki belediye başkanları borç alıp yatırım yapmıyordu. Vahap Bey ise hem borç ödüyor hem yatırım yapıyor. Ben 15 ülke gezdim, böyle güzel yollar görmedim. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer bir şehrin kaynaklarının adaletli şekilde, israf edilmeden nasıl kullanıldığını gösteriyor. Bunu genele yaymamız lazım. Ben bu nedenle yola çıktım. Mersin milletvekili olursam Mersin iş dünyasını en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Yenişehir Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinlikleriyle farkındalık yaratacak

Mersin Yenişehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincini artırmak ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir