Ana Sayfa / Manşet / CHP 250 Belediye Başkanıyla Gaziantep’te çalıştay düzenleyecek

CHP 250 Belediye Başkanıyla Gaziantep’te çalıştay düzenleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve diğer MYK üyeleriyle birlikte aralarında Ekrem İmamoğlu, Vahap Seçer, Mansur Yavaş, Tunç Soyer ve Zeydan Karalar’ın da olduğu CHP’li 250 belediye başkanı Gaziantep’teki çalıştaya katılacak.

Gaziantep Shimall Otel’de 18-19-20 Haziran’da gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek olan çalıştayda hem CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikaları gözden geçirilecek hem de her an olabilecek bir erken seçime hazırlık olduğu da gelen bilgiler arasında.

ORGANZASYON SEYİT TORUN’DA
CHP Genel Merkezi ile tüm CHP’li belediyelerin koordinasyonunun güçlendirilmesi amacıyla Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde yeni bir çalışma grubu oluşturuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bu çalışmayı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yapacak.
Çalışmalar kapsamında ilk olarak, CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikalarının belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yerel yönetimler, eski belediye başkanları, bu konuda çalışmalar yapan akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak yapılacak çalışmanın ardından CHP’nin Yerel Yönetimler Politikası Belgesi hazırlanacak.
CHP, genel seçime giden süreçte, yerel yönetimlerin performansının ve başarılı projelerinin artırılmasının yanı sıra partinin iktidar olması halinde uygulanacak yerel yönetim politikalarının somut olarak maddeler halinde belirlenmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
9-10-11 Haziran’da Gaziantep’te düzenlenecek çalıştaya yerel yönetim uzmanları, kanaat önderleri, sivil toplum temsilcileri ve akademisyenler katılacak. Çalıştayda, CHP’nin yerel yönetim politikaları üzerine kapsamlı değerlendirmelerde bulunulacak, görüş ve öneriler alınacak. Çalıştayda, Türkiye’nin ideal belediye sayısının, belediyelerin yetkilerinin ve finansal kaynaklarının nasıl düzenlenmesi gerektiği üzerinde de durulacak.
Partinin eski ve yeni belediye başkanlarıyla toplantılar yapılmasının ardından son şekli verilecek belge, daha sonra partinin yetkili kurullarına sunulacak. Söz konusu belge, CHP’nin yerel yönetimlerle ilgili hazırlayacağı reform niteliğindeki yasal düzenlemelere de ışık tutacak.
KILIÇDAROĞLU’NA 3 GÜNLÜK YOĞUN PROGRAM
18-19-20 Haziran’da Gaziantep’te olacak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 gün boyunca dur durak bilmeden yoğun mesai harcayacak. STK temsilcileri, kanaat önderleri, sanayiciler, iş insanları ve vatandaşlarla bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerinde de bulunacak.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Herkesimin oyunu alabilecek İş İnsanı İsa Çani, Toroslar Belediye Başkan A.Adayı oldu

Haber-Hikmet Durgun Mersin’in sevilen isimlerinden olan ve herkesimin oyunu alabilecek isim olan İş insanı İsa ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir