Ana Sayfa / Manşet / Akdeniz Belediyesinin ev sahipliğinde Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu Rüzgarı Esti

Akdeniz Belediyesinin ev sahipliğinde Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu Rüzgarı Esti

Akdeniz Belediyesi ev sahipliğinde Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nun ‘Etnik Anadolu’ adıyla sahnelediği gösteri izleyenlerden tam not aldı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte konuşan Başkan Mustafa Gültak, “Artık Akdeniz’de sadece barış, huzur ve kardeşlik var” dedi.

Akdeniz Belediyesi ev sahipliğinde Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nun ‘Etnik Anadolu’ adıyla sahnelediği gösteri izleyenlerden tam not aldı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte konuşan Başkan Mustafa Gültak, “Artık Akdeniz’de sadece barış, huzur ve kardeşlik var” dedi.  Akdeniz Belediyesi’nin ev sahipliğinde; Hakkari Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nun, ‘Etnik Anadolu’ adıyla sunduğu gösteri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Geceye Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın yanı sıra Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ve çok sayıda davetli katıldı.

“Hoşgörü kenti Mersin’de ağırlamaktan dolayı mutluyuz”

Geçmiş ile gelecek arasındaki bağı güçlendirip, Türkiye’nin bütün bölgelerinin kültürlerini bir mozaik içerisinde sahneleyerek kültür köprüsü kurmayı amaçlayan Rengi-i Hakkari Sanat Topluluğu’nun turne kapsamındaki 4. durağı Mersin’de 65 kişilik sanat grubu ile sergilediği müzik ve dans gösterisi ile izleyenler unutulmaz bir akşam yaşadı. Etkinlikte konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nu farklı dil, din ve etnik kökenden insanımızın barış ve kardeşlik içinde yaşadığı, Türkiye’nin tüm renklerini ve kültürlerini içinde barındıran; hoşgörü kenti Mersin’de ağırlamaktan mutluyuz” dedi.

“Akdeniz artık istenmeyen olaylara anılmıyor”

Akdeniz’in artık istenmeyen olaylarla değil, festivaller ve konserlerle, sanat, kültür ve spor ile anıldığına vurgu yapan Başkan Gültak, “Çünkü Akdeniz artık değişti ve bu değişim hayatın her alanında devam ediyor.  Akdeniz daha önce kavgalar, gürültüler, problemler, bazı ayrımcılıklar ile anılıyordu.  Artık Akdeniz’de sadece ve sadece barış var. Huzur var; kardeşlik var” diye konuştu.

“Akdeniz giderek kalkınmaktadır” Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu’nun tam bir Akdeniz yansıması olduğuna dikkat çeken Başkan Gültak, “Akdeniz’de Türk, Kürt, Alevi, Yörük, Hıristiyan kardeşlerimiz var. Bu renkler o kadar güzel ki hepimiz Anadolu’nun çocuklarıyız. Akdeniz artık bu barış, kardeşlik ve muhabbetle anılmakta, hiç kimse ayrıştırılmamakta ve giderek kalkınmaktadır. Yaptığımız TOKİ çalışmaları, spor tesisleri ile Akdeniz’i değiştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir