Ana Sayfa / EKONOMİ / SEKTÖRÜNDEN TAM DESTEK ALAN İSA ÇANİ MTSO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SEKTÖRÜNDEN TAM DESTEK ALAN İSA ÇANİ MTSO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Hikmet Durgun-

Mersin Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsa Çani, MTSO 20. Nolu Komite üyeleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi. İsa Çani, 850 üyesi olan komite üyelerinden tam destek alınca, MTSO başkanlığına adaylığını açıkladı.

Seçim atmosferine giren Mersin Ticaret Sanayi Odasına başkan adayları kamuoyunun karşısına çıkmaya başladı. MTSO Başkanvekili İsa Çani, Navona Otelde Uluslararası Taşımacılık sektörünün oluşturduğu 20. Nolu üyeleri ile bir araya geldi.

İsa Çani ve komite üyeleri gelen tüm konukları otel lobisi girişinde ilgiyle karşıladılar. Masaları tek tek gezerek herkesle tokalaşan Çani, gelen tüm konuklarıyla yakından ilgilendi. Buluşmada Çani yoğun bir ilgi görürken, konuklar Çani’yle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Lojistik sektörünün öncü isimlerinin de aralarında bulunduğu ve toplamda 850 üyesi olan MTSO 20. Nolu Komite üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, İsa Çani bir konuşma yaptı. Alkışlar arasında kürsüye çıkan Çani, Lojistik sektörünün Türkiye ve Mersin’e sağladığı cari katkılarından bahsetti.

“Mersin’in en önemli 5 projelerinden biride Lojistik sektörüdür”
MTSO Üyeleri ile birlikte Mersin’in en önemli beş projelerinden birinin lojistik olduğunu ifade eden Çani, bunun sonucu olarak Mersin’de projelendirilen “Lojistik köyü”, “Lojistik merkez” kent gündemindeki yerini aldığını söyledi.

Lojistik sektörünü MTSO’da olduğunu ve kendilerini iyi temsil ettiğini birlikten Çani,birlikten kuvvet doğduğunu ve lojistik sektöründen destek beklediğini söyleyerek, “Pandemiden dolayı uzun zamandır bir araya gelemedik. Biz bu kentte çok önemli bir sektör olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz. Biz aslında ‘kamyoncu’ algısını yenip, bu kente çok büyük katkılar yaptığımızı her fırsatta dile getirdik. Biz sektör olarak, özellikle bu kentte yılda 2 milyar dolarlık bir katkı sağlıyoruz. Yani aslında bizim bu katkımız gerçekten çok kutsal bir katkı. Turizm geliri diyorlar ama turizmi bu seviyeye getirmek için ne masraflar ediliyor, ne paralar ödeniyor ama inanınki bunun yüzde yirmisi bile bu ülkede katkı olarak kalmıyor. Bizim sadece bu yaptığımız katkının çok kutsal bir katkı olduğunu düşünüyoruz. Mersin üyeleri olarak bu kente belki de yılda yaklaşık 2 milyon dolarlık bir katkı sağlıyoruz. Biz bunu kentte kazanıp da kente yatırım yapmıyoruz başka ülkelerden, ülkeler arası taşımacılık yapıyoruz. Bizim birbirimize sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Birlikten güç, kuvvet doğar. Biz zaten güçlüyüz ve birlikte de çok daha güçlü olacağız. Güçlü olduğumuzu her fırsatta her yerde dile getirelim. Lojistik sektörünün kente ve ülkeye yaptığımız katkıları her fırsatta dile getirelim” dedi.

“Sektörümüzün önemini Dünya ve ülke gündemine taşıdık”

Lojistik Sektörünün, kent ekonomisinin Lokomotif görevi yaptığını açıklayan İsa Çani, “Lojistik sektörü olarak, ülkenin ihracatını, ithalatını taşıyoruz. Aynı zamanda İngiltere’den Irak’a, Almanya’da Ülkemize, Portekiz’den, İspanya’dan İran’a her ülkeye taşıma yapıyoruz. Biz Türkiye’nin en önemli sektörüyüz. Ancak buna rağmen söz sahibi değiliz. MTSO’da görev yapmaya başladıktan sonra sektörümüzün önemine ilişkin ciddi çabalar sarf etmeye başladım. Örneklendirirsek; yerel yönetimler seçimi döneminde, şu anki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile Lojistiğin önemini tartışarak, gerekli desteklerin sağlanması konusunda önerilerde bulunduk. Başkan Seçer ile birlikte ana Muhalefet Lideri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun da katılım sağladığı çok özel bir çalıştay yaptık. Ve Kentimiz ile birlikte Lojistik sektörünü, Divan başkanlığını yaptığım bu toplantılarla ulusal kanallarda canlı yayınlanarak ülke gündemine taşındık. Ardından Sayın Bakanlarımızı ağırladık. Sayın Bakanlarımıza da Lojistik sektörünün önemine ve Lojistiğin kent ekonomisine sağladığı katkıya dikkat çekmeye çalıştık. Tüm bu çalışmaları sizlerin desteği ile seçildiğim MTSO yönetim kurulu üyesi olarak başardık” dedi.

“Oda Başkanı, O ilin ekonomi lokomotifi olan sektörden seçilmeli”
Her ilde öncelikli olan sektörlerden başkan seçildiğine dikkat çeken Çani “Nasıl Antalya kent ekonomisinin lokomotifi turizm ise, Turizmciden oda başkanı seçiliyorsa, Konya sanayi odasının başkanı da kent ekonomisinin lokomotifi çiftçilerden seçiliyorsa, biz Mersin ekonomisinin lokomotifi lojistikçilerdir. Oda başkanını biz belirleyelim. Ben sizlerin lojistiği temsilcileri olarak, oda başkanlığını lojistkten gelen bir kardeşiniz olarak, ailenizden biri olarak MTSO Başkanlığına adaylığımı açıklamak istiyorum. MTSO Başkanlığına Lojistik sektöründen bir kardeşinizin yakışacağını düşünüyorum. Hepinizden bu konuda tam destek bekliyorum. Biz birlikte olursak çok güçlü oluruz. Mersin’de 850’ye yakın lojistik sektör temsilcisi var. Lojistik sektörün yüzde doksanı burada salonu doldurarak bana verdiğiniz tam desteği gösterdiniz. Hepinizin MTSO Başkan adaylığıma desteğinizi bekliyorum” şeklinde konuştu.
Lojistik sektöründen beklediği tam desteği salonu doldurarak gösteren sektör temsilcileri, yaptıkları konuşmalarla İsa Çani’ye destek vereceklerini açıkladılar.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Tarsus’ta ücretsiz düğün salonu hizmete açılıyor

EKONOMİ MANŞET   18 Ağustos 2022  hatice Düğün Salonu, Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesi Tarsus Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir