Ana Sayfa / Manşet / Mersin Valiliği’, polis Negehan Ekiz’in intiharıyla ilgili inceleme başlattı Ak Parti de intiharla alakalarının olmadığını açıkladı

Mersin Valiliği’, polis Negehan Ekiz’in intiharıyla ilgili inceleme başlattı Ak Parti de intiharla alakalarının olmadığını açıkladı

Mersin Valiliği, polis memuru Nagehan Ekiz’in intiharı sonrası kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Ak Parti Mersin İl Başkanlığı da açıklama yaparak polis intiharıyla ilgili olmadığını duyurdu.

Mersin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; Nagehan Ekiz’in, 27 Ağustos tarihinde, Mezitli’deki bir siyasi partinin ilçe binasında bir defaya mahsus olmak üzere 2 saatliğine görevlendirildiği doğrulanırken kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili herhangi bir yazılı ya da sözlü şikayette bulunmadığı belirtildi.

Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak;

Öncelikle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde, Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına, herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları, üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine, 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz”

Ak Parti Mersin İl Başkanlığı da konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı;

Polis Memurumuz Merhume Nagehan Ekiz 26.09.2021 günü intihar etmesi öncelikle bizleri derinden üzmüştür. 27.08.2021 tarihinde (1 Ay Önce) Mezitli ilçe binamızda geçici olarak sadece o gün için 2 saatliğine görev yapan rahmetli polis memurumuz bir ay sonra intihar etmiştir. Bunu nasıl AK Parti’ye bağlarım hesabı yapacağınıza, yalanla dolanla algı oluşturacağınıza Mersin için çakılı bir çivisi olmayan senin gibi milletvekiline yazıklar olsun! Sosyal medyada kullandığın ifadelerin tamamının yalan olmasından dolayı yine yazıklar olsun! Buradan da siyasi rant elde etmeye çalıştın ya sonuna kadar yazıklar olsun CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır.
Merhume polis memurumuzun herhangi bir yazılı ve sözlü şikayeti olmamasına rağmen buna sebep olarak bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yapılan yalan haberlerle teşkilatımızın hedef olarak gösterilmesi ve buradan siyasi rant elde edilmeye çalışılması bizleri üzmüştür.
İntihar olayı ile ilgili Mersin Valiliği inceleme başlatmıştır. Merhumenin ailesine, polis teşkilatımıza ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.
Kamuoyuna duyurulur.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Gezici Kütüphane her yerde

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gezici Kütüphane otobüsü ‘Kitobüs’ ile ilçe ilçe gezerek ilkokul öğrencileri ile buluşuyor. Çocuklara okuma alışkanlığı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir