Ana Sayfa / Manşet / Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, zamlara karşı miting düzenleyecek eylemler yapacak

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, zamlara karşı miting düzenleyecek eylemler yapacak

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu (BES) bileşenleri öncülüğünde, ““Geçinemiyoruz, Zamlar Geri alınsın, ekonomik krizin bedeline emekçiler değil, krizi yaratanlar ödesin” başlığı ile 27 Şubat Pazar günü miting düzenlenecek.

 

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, zamlara ilişkin yapacağı basın açıklamasıyla ilgili Eğitim-Sen Mersin Şubesinde basın açıklaması yaptı.

Açlık, işsizlik ve yoksulluğun derinleşerek devam ettiğini söyleyen Mersin Emek ve Demokrasi Platformu (BES)   Mersin Şube Başkanı Murat Doğan, “Asgari ücrete yapılan %50 zam daha işçinin eline geçmeden açlık sınırının altında kalırken, kamu emekçilerinin maaşları yoksulluk sınırı rakamlarının çok gerisinde seyrediyor ve her geçen gün açlık sınırı rakamlarına yaklaşıyor.  Bir tarafta yoksulluk diğer tarafta israf, bir tarafta açlık, diğer tarafta şatafatın yaşandığı ülkemizde, bir kesim lale devri yaşarken, her yerden emekçiler ve yoksul halkımızın geçinemiyoruz çığlıkları yükselmeye devam ediyor. Gelen günün, gideni arattığı bir dönemi hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz. Geleceğe dair kaygılarımız her geçen artıyor” dedi.

-“MERSİN HALKINI MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Doğan, “Oldukça sert geçen kış koşullarında işçi havzalarında yaşanan direnişler ve halkın kendiliğinde sokağa çıkması içimizi ısıtıyor.  Bu zamlara ve ekonomik krize biz Mersin Emek ve Demokrasi güçlerinin de sessiz kalması beklenemezdi.  Bu nedenle, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerinin öncülüğünde, Mersin halkının da desteği ile 27 Şubat Pazar günü saat 13.00-17.00 arasında Yenişehir Miting alanında “Geçinemiyoruz, Zamlar Geri alınsın, ekonomik krizin bedeline emekçiler değil, krizi yaratanlar ödesin” başlığı ile miting kararı alınmış ve müracaatı 11 Şubat Cuma günü Valiliğe yapılmıştır.  Ayrıca, zamları protesto etmek, yapılan zamların geri alınması talebi ile 16 Şubat Çarşamba günü saat 21.00 den itibaren her akşam evlerimizin ve iş yerlerimizin ışıklarını yakıp söndürmeye başlıyoruz.  Mersin halkının da bu eylemlere destek vereceğine olan inancımızla, bütün Mersin halkına bu eylemlere sahip çıkmaya ve ortak mücadeleye çağırıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir