Ana Sayfa / KADIN / Hatay’da konteyner kent ve çadır kent kurumları başladı

Hatay’da konteyner kent ve çadır kent kurumları başladı

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Türk ve İsveç Lionları ile birlikte Hatay’da 300 ailenin konaklayabileceği toplam 1500 kişilik çadır kent ve 300 kişinin konaklayabileceği konteyner kent kurulumuna başladı. İsveç Acil Yardım Kuruluşu MSB’nin desteği ve Türkiye Lions Kulüpleri Konfederasyonu’nun organizasyonu ile gönderilen yardım malzemeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile depremzedelere ulaştırılıyor.

İtfaiye ekipleri de bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına desteğini sürdürürken, Mobil Mutfak Tırı ile depremzedeler için 3 öğün yemek çıkarılıyor. Cenaze Nakil Araçları ile de illere ve ilçelere cenaze nakil hizmeti veriliyor. Tüm birimleri ile ilk günden itibaren bölgede canla başla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir, altyapıdan üstyapıya kadar tüm alanlarda hizmetlerine devam ediyor. 

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinin ardından bölgenin teknik ve personel ihtiyacına göre ekipleri ilk günden itibaren yönlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaşanan barınma sorunu dolayısıyla da Hatay’da çadır ve konteyner kent kurmaya başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk ve İsveç Lionları ile birlikte Hatay’da 1500 kişilik çadır kent ve 300 kişilik de konteyner kent kuruyor. İsveç Acil Yardım Kuruluşu MSB’nin desteği ve Türkiye Lions Kulüpleri Konfederasyonu’nun organizasyonu ile gönderilen yardım malzemeleri depremzedelere ulaştırılıyor. Çadır kent ve konteyner kentte sıcak yemekten sosyal alanlara kadar pek çok imkan yer alacak.

Bölgede arama kurtarma, yemek dağıtımı, internet erişim noktası kurulumu, cenaze nakil hizmetleri, elektrik hatları onarımı ve farklı il ve ilçelere gıda gönderimi gibi birçok alanda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin ihtiyaçlarını en kısa sürede giderebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Tüm birimleri ile ilk günden itibaren bölgede canla başla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir, altyapıdan üstyapıya kadar da tüm alanda hizmetlerine devam ediyor.

1500 kişi çadır kentte, 300 kişi de konteyner kentte kalabilecek

Depremin ardından binlerce insan evsiz kalırken, Hatay’da ortaya çıkan yetersiz barınma alanı sorununu Mersin Büyükşehir Belediyesi kurulumuna hızla devam ettiği çadır kent ve konteyner kent ile bir nebze çözüm sunacak. Elektrik hatlarının çekildiği çadır kente, kurulum tamamlandıktan sonra 300 aile yerleşebilecek. Hatay EXPO Fuar Alanı karşısında 1500 dönüm alana kurulan çadır kentte 5’er kişilik çadırlarda toplam 1500 kişi kalabilecek. Kurulan 50 konteyner kentte de 6’şar kişi kalabilecek ve bu sayede toplam 300 depremzede barınabilecek.

Çadırların içinde depremzedelerin ihtiyaçları ile radyatör tipi soba, alanda ise her gün üç öğün sıcak yemeğin çıkarılacağı çadır mutfak, ailelerin vakit geçirebileceği sosyal alan, duş ve tuvalet yer alıyor.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU, EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN TİYATRO ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tiyatro Gazetesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde ‘’En ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir